Breaking

Τρίτη 26 Σεπτεμβρίου 2017

«Έσωσε» το βαθμό ο Πανσολυγειακός, 2-2 με Ολυμπιακό Άσσου

Σε ένα ενδιαφέρον ματς, ανάμεσα σε δύο ομάδες που θα δώσουν τη μάχη τους για την παραμονή στην κατηγορία, Πανσολυγειακός και Ολυμπιακός Άσσου έμειναν τελικά στο 2-2, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το βαθμό στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν γενικά καλύτερα και άνοιξαν το σκορ με υπέροχο τέρμα του Μαυρονάσιου.
Ο Πανσολυγειακός προσπάθησε στη συνέχεια και πριν τη λήξη του ημιχρόνου έφερε το ματς στα ίσια με τον Πέτρου.
Οι «ερυθρόλευκοι» στο 2ο μέρος βρήκαν και πάλι τον τρόπο να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα, με νέο υπέροχο τέρμα, αυτή τη φορά του Κώστα Ζαφειρόπουλου.
Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι πίεσαν αρκετά, προσπάθησαν και ευτύχησαν στις καθυστερήσεις του αγώνα να πάρουν τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δήμου Ρωτίδη.
ΠΑΝΣΟΛΥΓΕΙΑΚΟΣ: Μπάνος Δ., Μερκάι, Κούτρας Β., Ζέφι Ε., Ρωτίδης Στ., Τόπι, Τσίγκος Μ., Λούβρης, Ρωτίδης Δ., Ρωτίδης Π., Πέτρου
Έπαιξαν και οι: Ζέφι Ι., Κούτρας Α., Τσίγκος Σ., Κλέττας
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΣΣΟΥ: Πανούσης, Παπαδόπουλος, Πανάγου, Δανιήλ, Ελγκερτ, Παπαθανασόπουλος, Ραπουσάι, Μαρκόπουλος, Ρουσίτα, Βράζιος, Μαυρονάσιος

Έπαιξαν και οι: Ζαφειρόπουλος, Χαλιλόπουλος, Σωτηρόπουλος