Breaking

Κυριακή 30 Απριλίου 2017

«Κλείδωσε» την παραμονή ο Παννεμεατικός, 1-1 με Πανσολυγειακό

Και μαθηματικά και τη νέα αγωνιστική περίοδο θα αγωνίζεται ο Παννεμεατικός, μετά το 1-1 με τον Πανσολυγειακό εκτός έδρας.
Οι δύο ομάδες δεν προσέφεραν και το καλύτερο θέαμα, η ουσία ήταν αυτή που μέτρησε όμως για τους φιλοξενούμενους, που αν και δεν πραγματοποίησαν και την καλύτερή τους σεζόν, κατόρθωσαν να σώσουν την παρτίδα.
Το 1ο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο 0-0, παρά τις όποιες προσπάθειες υπήρξαν, με τον Πέτρου να ανοίγει στο 2ο μέρος το σκορ για τον Πανσολυγειακό, αναγκάζοντας τον Παννεμεατικό να βγει πιο μπροστά στη συνέχεια.
Μάλιστα έχασαν μοναδική ευκαιρία για την ισοφάριση, καθώς ο Πιπίνης απέκρουσε την εκτέλεση πέναλτι του Κοντογιάννη (πρώτη απώλεια στην καριέρα του), αλλά λίγο αργότερα ο Λίλιος διαμόρφωσε το τελικό 1-1, «κλειδώνοντας» την παραμονή των «βυσσινί» στην Α’ Κατηγορία.
ΠΑΝΣΟΛΥΓΕΙΑΚΟΣ: Πιπίνης, Τσίγκος Μ., Ρωτίδης Σ., Τόπι, Κούτρας Β., Μπάνος, Λούβρης, Μπάκουλης, Ρωτίδης Δ., Πέτρου, Γεώργας
Έπαιξαν και οι: Ντόρντα, Μερκάι, Ρούκης
ΠΑΝΝΕΜΕΑΤΙΚΟΣ: Ζαφείρης, Μπενέκος, Παλυβός, Καρνασιώτης, Τζίνης, Δανιήλ, Κοντογιάννης, Τσιωτάκης, Λάτσος, Τζας, Λίλιος

Έπαιξαν και οι: Καριαμπάς, Βελέντζας Κ.