Breaking

Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2016

Ανεβαίνει και άλλο η Κόρινθος, 0-3 τον Τενεάτη (video+pics)

Σε ανοδική πορεία βρίσκεται η Κόρινθος, η οποία πέτυχε την 4ησυνεχόμενη νίκη της, καθώς αυτή τη φορά επιβλήθηκε 0-3 του Τενεάτη Αθικίων και ευελπιστεί ότι θα τερματίσει σε όσο το δυνατόν υψηλότερη θέση.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του ματς, άνοιξαν μάλιστα το σκορ με κοντινή κεφαλιά του Κοβιού (8’), με τον ίδιο παίκτη πέντε λεπτά αργότερα να έχει και σουτ στο οριζόντιο δοκάρι.
12662696 999981500080959 5050530745934895665 n
Η Κόρινθος έφτασε κοντά στο γκολ και με τον Δαμαλά, για να γίνει το 0-2 πριν το τέλος του ημιχρόνου, με κοντινό πλασέ του Λουκά.
Οι φιλοξενούμενοι έχοντας και σημαντικότατες απουσίες, δεν μπόρεσαν να φτάσουν απειλητικά στην εστία του Καλογερή, με τη μοναδική μεγάλη ευκαιρία τους να έρχεται στην επανάληψη με κοντινή κεφαλιά του Μαρινού, στο οριζόντιο δοκάρι.
12662487 999982080080901 1191644650751894479 n
Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 79’ όταν μετά από κόρνερ του Λουκά, οι Ταμπάκου, Ποτήρης Γ. και Χισολάρι δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν, η μπάλα να βρίσκει στον τερματοφύλακα των γηπεδούχων και να καταλήγει στα δίχτυα.
Ο Δαμαλάς ήταν αυτός που είχε ευκαιρία για ένα ακόμα τέρμα, αλλά όσες φορές βρέθηκε σε θέση βολής, δεν ευτύχησε να σκοράρει.
12631301 999983900080719 1519076144117489360 n
ΤΕΝΕΑΤΗΣ ΑΘΙΚΙΩΝ: Ταμπάκου, Ποτήρης Γ., Παπαϊωάννου, Μαρινός, Ποτήρης Δ., Σενής, Σινάνι, Ποτήρης Ρ., Τζαναβάρας Επ., Δουβής, Καραχοντζίτης
Έπαιξαν και οι: Οικονόμου Κ., Χισολάρι Δ., Οικονόμου Γ.
ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Καλογερής, Μαυρέλης Γ., Σκούπας, Σγούρος, Σταυράτης, Ντερβίσι, Μαρούδας, Κοβιός, Κονιδάρης, Δαμαλάς, Λουκά

Έπαιξαν και οι: Κρούγιος, Βασιλόπουλος, Ραμάι