Breaking

Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2015

«Αέρας» ο Πανσολυγειακός, 0-4 τον Άρη Αρχαίας Κορίνθου

Εντυπωσιακά ξεκίνησε ο Πανσολυγειακός το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας, καθώς αν και αγωνιζόμενος από το 20' με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Βλάσση Κούτρα, συνέτριψε εκτός έδρας με 0-4 τον Άρη Αρχαίας Κορίνθου και έδειξε από την αρχή ότι συγκαταλέγεται στις ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο.
Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Σωτήρη Τσίγκου (15’), ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Σταθογιαννόπουλος σημείωσε το 0-2, που ήταν και αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να έχουν την υπεροχή, ο Σωτήρης Τσίγκος (60’), με πλασέ από πλάγια σημείωσε το 0-3, για να βάλει το … κερασάκι στην τούρτα ο Παναγιώτης Ρωτίδης με τρομερό γκολ σχεδόν από το κέντρο, με το νεαρό επιθετικό να έχει αρχικά πλάτη στο τέρμα, στη συνέχεια αφού γύρισε μέτωπο ξεφεύγοντας από μαρκάρισμα αντιπάλων, με υπέροχο πλασέ έστειλε την μπάλα στο «Γ» της αντίπαλης εστίας, διαμορφώνοντας το τελικό 0-4 μέσα σε αποθέωση.